Apple MacBook Air 13 2018 posiada dwie wersje kolorystyczne - Space Grey oraz Silver, a każda z nich prezentuje się bardzo elegancko

Apple Macbook Air 13, czyli sprzęt dla wymagajacych

Zamieszczone dnia Zamieszczone w Apple Macbook Air

Czym jest Apple?

Apple to amerykańska korporacja, założona przez Steve’a Wozniaka, Steve’a Jobsa oraz Ronalda Wayne’a. Zajmuje się ona projektowaniem i produkcją elektroniki użytkowej oraz komputerów. Jest to jedna z największych firm branży IT, a według magazynu Forbes, w 2012 roku była najsilniejszą marką na świecie.

Apple MacBook Air 13 2018 posiada dwie wersje kolorystyczne - Space Grey oraz Silver, a każda z nich prezentuje się bardzo elegancko
Autor zdjęcia: kuzniewski.pl

Apple MacBook Air 13 2018 posiada dwie wersje kolorystyczne – Space Grey oraz Silver, a każda z nich prezentuje się bardzo elegancko. Produkt ten ze względu na swój niewielki rozmiar, ma również bardzo niską wage. Wynosi ona niespełna 1,4kg, a zmiany wizualne są jak najbardziej na plus w porównaniu do starszych odpowiedników tego MacBooka. Niestety, dużym minusem Apple MacBook Air 13 2018 są tylko 4 porty USB C, a jeśli potrzebujemy skorzystać z innych portów to niestety będziemy musieli wyposażyć się w przejściówki, które do tanich nie należą. Cena Macbooka na chwile obecną wynosi około 9 tysięcy złotych.

Specyfikacja sprzętu

  • Procesor Intel Core i5 8. generacji (2.3Ghz do 3.8Ghz)
  • 8GB pamięci ram DDR3
  • Błyszczący ekran LED o przekątnej 13’3″ i rozdzielczości 2560×1600
  • Karta graficzna Intel Iris Plus Graphic 655
  • Dysk twardy SSD

Technologie zastosowane w Macbooku

Apple MacBook Air 13 2018 został wyposażony w technologie True Tone, dzięki czemu komputer dostosowuje barwy do oświetlenia, które na niego pada. Jeśli korzystamy z naszego sprzętu wieczorem, przy ciepłym świetle, ekran staje się bardziej pomarańczowy, a przy zimny oświetleniu temperatura barwna pozostaje bez zmian.
System ten ma wpływać na zmniejszenie zmęczenia oczu.

Ciekawym rozwiązaniem jest również touchbar znajdujący się pod ekranem. Musimy za niego dopłacić, jednak umożliwa nam np. szybką zmiane czcionki, edytowanie tekstu czy używanie kalkulatora.

Dla kogo, a także czy warto?

Dzięki swoim parametrom doskonale nadaje się do renderowania filmów, montowania ich w 4k oraz tworzenia skomplikowanych grafik. Nada się on idealnie dla profesjonalnych fotografów i ludzi pracujących przy montażu filmów. Apple MacBook Air 13 2018 to z pewnością sprzęt na lata, o którego stan techniczny przez długie lata nie będziemy musieli się obawiać. Jeśli więc nie przeszkadza nam wizja kupowania przejściówek, cena sprzętu nas nie odstrasza, a w naszej pracy lub hobby sprawdzi się on idealnie, to warto zastanowić się nad jego zakupem.