Każdego dnia użytkownicy pobierają mnóstwo danych z sieci, a następnie zapisują je na dysku twardym

Jak zwiększyć ilość dostępnej pamięci?

Zamieszczone dnia Zamieszczone w Laptopy HP

Każdego dnia użytkownicy pobierają mnóstwo danych z sieci, a następnie zapisują je na dysku twardym. Te mogą posiadać różne pojemności, dlatego też nawet w dzisiejszych czasach dochodzi regularnie do sytuacji, w których zaczyna brakować nam przestrzeni na głównym nośniku danych. Jest to problematyczna sytuacja, jednakże jak się okazuje w praktyce, możliwe jest za pomocą kilku kroków pozbycie się problemu. W jaki sposób zwiększyć ilość dostępnej pamięci? Zapraszamy do przeczytania poniższego artykułu, w celu rozwiania wszelkich wątpliwości.

Oczyść aktualny dysk twardy

Każdego dnia użytkownicy pobierają mnóstwo danych z sieci, a następnie zapisują je na dysku twardymKiedy nasza pamięć zapełniona jest właściwie po brzegi, po czasie dochodzi do sytuacji, w której komputer przestaje działać stabilnie, a pobieranie lub instalowanie nowych gier jest niemożliwe. W takich sytuacjach błyskawicznie musimy rozpocząć działania, związane z usuwaniem przestarzałych, niepotrzebnych danych. Pozbądźmy się więc filmów, które oglądaliśmy kilkakrotnie, a także gier, które nie dają już nam tyle przyjemności. Możliwe jest skorzystanie z programów, które gwarantują usunięcie plików tymczasowych, jednakże jest to dobre rozwiązanie tylko i wyłącznie na krótką metę. Warto przeskanować komputer pod kątem wirusów, wbrew pozorom one również mogą być przyczyną braku pamięci.

Zaopatrz się w dodatkowe nośniki danych

Jeśli jednak żaden ze wcześniejszych sposobów nie okazał się skuteczny, wówczas warto zakupić kolejny nośnik danych. Najlepszym rozwiązaniem jest kupienie dysku wewnętrznego SSD lub HDD, jednak aby możliwe było zamontowanie drugiego egzemplarza, trzeba rozkręcić obudowę i upewnić się, że model umożliwia tego typu czynności. Przykładowo w przypadku Kuźniewski – HP ZBook Studio G7 jesteśmy w stanie zrobić to bez większych problemów. Alternatywnie część danych możemy przechowywać w chmurze, na pendrive lub na dysku zewnętrznym, podpinanym do USB.

Telefon zdjęcie utworzone przez Racool_studio - pl.freepik.com