Przyglądając się temu, co oferuje nam wśród nowych laptopów japoński producent Fujitsu, docieramy do modelu LifeBook U728

Fujitsu LifeBook U728 – tym razem 12.5 cala od japońskiego producenta

Zamieszczone dnia Zamieszczone w Lenovo IdeaPad

Przyglądając się temu, co oferuje nam wśród nowych laptopów japoński producent Fujitsu, docieramy do modelu LifeBook U728. Jest to laptop, który jest bardzo niewielki, a zarazem lekki. Pomimo tego posiada mocne podzespoły o na pewno nie zawiedzie nas w czasie pracy. Komputer należy do serii, która kierowana jest przede wszystkim dla biznesu, a więc można się tutaj spodziewać dużego nacisku na szybkość pracy i bezpieczeństwo, a nieco mniejszego na zajmowanie się np. grafiką 3D.

Procesor i pamięć

Przyglądając się temu, co oferuje nam wśród nowych laptopów japoński producent Fujitsu, docieramy do modelu LifeBook U728
Autor zdjęcia: pixabay.com

Zaglądając w specyfikację niniejszego komputera, znajdujemy sporą listę procesorów. Mamy tutaj kilka modeli począwszy od Intel Core i5-7200U, aż do modelu Core i7-8650U. Prędkości jakie są dostępne rozpoczynają się więc od 3.10 GHz, a najszybszy model ma 3.90 GHz. Trzeba przyznać, że nie jest źle. Spokojnie powinno się tutaj dać uruchomić i pracować na najnowszych aplikacjach. Również ilość pamięci jest w porządku. Maksymalnie w laptopie mieści się aż 32 GB, a wolne są dwa gniazda. Komputery z tej serii będą więc prawdopodobnie dostępne z 8 GB, 16 GB i 24 GB, zależnie od mocy procesora. Fujitsu LifeBook U728 powinien więc zapewnić komfortową i wygodną pracę zarówno z zastosowaniem najnowszych aplikacji biznesowych, jak i nawet wykraczających poza ten obszar.

Ekran i wyświetlacz

Teraz przechodzimy do kwestii ekranu, wyświetlacza i pozostałych elementów. Przekątna ekranu to 12.5 cali, co nie jest może aż tak imponującą ilością, jednak jest w porządku. Wyświetlacze mogą mieć rozdzielczość Full HD lub zwykłego HD. Jest też dostępna opcja z wyświetlaczem dotykowym, co wydaje się standardem w serii LifeBook od Fujitsu. Dzięki niewielkiemu wyświetlaczowi zmniejszyła się też waga laptopa, która w przypadku opcji bez dotyku wynosi 1.11 kg, a z dotykiem 1.21 kg. Trzeba przyznać, że nie jest to zła wartość. Fujitsu LifeBook U728 powinien być łatwy do przenoszenia w trakcie podróży, a jest to bardzo ważny przy laptopach dla biznesu.

Komputer biznesowy powinien być bezpieczny i tego aspektu nie zabrakło także tutaj. Mamy bowiem dysk SSD, który nie ma części mechanicznych, więc nie jest wrażliwy na upadki. Jego pojemność może wynosić aż do 1 TB. Oprócz tego mamy dostępne w standardzie szyfrowanie danych, co dodatkowo zabezpieczy nasze poufne informacje.