Jednym z nowych komputerów od firmy Lenovo, które pojawiły się na rynku z początkiem roku 2019, jest ThinkPad T490s

Lenovo ThinkPad T490s – nie tylko do pracy

Zamieszczone dnia Zamieszczone w Laptopy Lenovo, Lenovo ThinkPad

Jednym z nowych komputerów od firmy Lenovo, które pojawiły się na rynku z początkiem roku 2019, jest ThinkPad T490s. Jest to mały, kompaktowy laptop dla firm. Posiada wszystkie potrzebne udogodnienia, by można było z niego korzystać w pracy, jednak dobrze sprawdzi się również w domu. Jest to więc sprzęt w miarę uniwersalny. Przyjrzyjmy się jego parametrom.

Pojemne akumulatory

Jednym z nowych komputerów od firmy Lenovo, które pojawiły się na rynku z początkiem roku 2019, jest ThinkPad T490s
Autor zdjęcia: psref.lenovo.com

Ta seria laptopów otrzymała bardzo pojemny akumulator, który ma aż 57 watogodzin. Dzięki temu, przy niskim poborze mocy, komputer może pracować nawet 20 godzin bez ładowania baterii. To znaczy, że jeśli będziemy używać komputera nieco ponad 6 godzin dziennie, prądu starczy aż na trzy dni. Lenovo ThinkPad T490s dysponuje też oczywiście systemem szybkiego ładowania akumulatora (więcej tutaj: https://www.kuzniewski.pl/k4333,laptopy-lenovo-ibm-thinkpad-thinkpad-t-thinkpad-t490s.html), dzięki czemu już w godzinę czasu możemy naładować baterię od poziomu 0% do 80%. Do tego wykorzystywana jest ładowarka z systemem Rapid Charge, którą możemy otrzymać razem z laptopem w trakcie jego zakupu. Ma ona 65 wat mocy i podłączymy ją do każdego gniazdka 230 V.

Szybkie podzespoły

Laptop może mieć zainstalowany procesor z serii Intel Core i5 (www.intel.pl) lub i7, do ósmej generacji włącznie. Dostępna jest także technologia vPro, która wspiera wirtualizację. Z takimi jednostkami centralnymi możemy być pewni, że uruchomimy praktycznie każdy program potrzebny podczas pracy. Jednak to nie wszystko. Lenovo ThinkPad T490s dostał też dużą ilość pamięci RAM, której można zainstalować aż do 32 GB włącznie. Dzięki tak dużej ilości pamięci będzie można uruchomić wiele programów jednocześnie, a pomocne w tym będzie także posiadanie procesora wielordzeniowego – wspomniane wcześniej Intel Core posiadają ich aż cztery.

Co prawda laptop nie posiada dedykowanej karty graficznej, ale spokojnie wystarczyć nam może też do podstawowej domowej rozrywki. Dobrej jakości 14-calowy ekran z rozdzielczością Full HD lub WQHD (2560 na 1440 pikseli), w tym z możliwością wyboru wersji z dotykiem, pozwolą na przykład na oglądanie filmów, gdy będziemy mieli chwilę wolnego czasu podczas pracy, lub też w domu.