Podczas targów MWC 2019 firma Lenovo zaprezentowała swoje kolejne już urządzenie przeznaczone dla biznesu

Laptop Lenovo ThinkPad T490

Zamieszczone dnia Zamieszczone w Laptopy Lenovo, Lenovo ThinkPad

Podczas targów MWC 2019 firma Lenovo zaprezentowała swoje kolejne już urządzenie przeznaczone dla biznesu. Mowa tu oczywiście o Lenovo ThinkPad T490, czyli sprzęcie, którym zainteresować się może każdy, kto poszukuje urządzenie z wysokimi parametrami, a jednocześnie lekkiego oraz o designie sprawiającym, że laptopa można spokojnie zabrać na spotkanie biznesowe czy też służbowy wyjazd. Dużą zaletą sprzętu jest jego waga. Wiadomo jest, że w dzisiejszych czasach bardzo ważne jest, to by urządzenie było, mobilne jak tylko cię da. Nic w tym zresztą dziwnego skoro często trzeba z takim laptopem przejechać dobry kawałek drogi. Byłoby to raczej trudne, gdyby urządzenie było ciężkie i nieporęczne. Nic takiego nie ma jednak miejsca przy ThinkPadzie T490 waży, on bowiem zaledwie 1,48 kg tak więc jest to zdecydowanie urządzenie odpowiednie do przemieszczania się z nim po mieście czy też na dłuższych trasach. Kolejną zaletą, jaką warto, omówić jest sam wygląd sprzętu. Nie ma się tu zresztą co zbytnio rozpisywać, jest to urządzenie, które po prostu wygląda dobrze. Zastosowany tu design może się podobać i nie ma w tym nic dziwnego. Jest to typowe urządzenie, które z powodzeniem można zabrać na konferencję, prezentację czy też innego typu aktywność biznesową. Warto też napisać kilka słów odnośnie matrycy, jaką można znaleźć w tym laptopie. Jej rozmiar to 14 cali, więc nie jest to sprzęt mały, jednak wydaje się też, że jest, to odpowiedni rozmiar by można było nadal mówić o mobilności sprzętu. Urządzenie będzie dostępne w konfiguracji TN HD, IPS WQHD oraz IPS Full HD.

Parametry które działają dla biznesu

Podczas targów MWC 2019 firma Lenovo zaprezentowała swoje kolejne już urządzenie przeznaczone dla biznesu
Autor zdjęcia: news.lenovo.com

Najważniejsze jednak jest to co znajdziemy we wnętrzu T490. Parametry są dobre, bez problemu powinny umożliwić nam pracę i wykonywanie czynności, które potrzebują nieco większej mocy. Dostępne mają być dwie konfigurację RAM 16 i 8 GB. Jeżeli chodzi o procesor, jaki tu znajdziemy, to będzie to Intel Core Whiskey Lake aż do 48 GB RAM (https://pclab.pl/news78725.html). Trzeba przyznać, że są to parametry co najmniej przyzwoite. Bez problemu zatem będzie można wykonywać na tym sprzęcie wiele różnorakich biznesowych działań. Klawiatura, jaka tu się znajduje, też sprawia przyjemne wrażenie. Zastosowano na niej wiele przycisków, które mogą okazać się przydatne podczas wykonywanej pracy. Złącza też są mocnym punktem na liście zalet T490. Znajdziemy tu bowiem USB typu C,2x USB 3.1, czytnik kart microSD, a także Thunderbolt oraz oczywiście HDMI. Dzięki takiemu bogactwu oferowanych złączy nie trzeba się będzie martwić o to, że zostaniemy bez ważnych i potrzebnych nam danych. Bateria też należy do co najmniej porządnych. Pojemność 50 Wh powinna zapewnić nam w teorii do 16 godzin pracy bez potrzeby ładowania. Zależy to oczywiście od tego, do czego sprzęt będzie wykorzystywany.

Lenovo ThinkPad T490 to laptop, którego przeznaczeniem jest bez wątpienia biznes i prace biurowe. Połączenie dobrych parametrów, interesującego designu oraz niewielkiej wagi sprawia, że urządzenie te sprawdzi się zarówno w pracy w terenie, jak i w biurze.