Zapewne część osób miało w życiu sytuacje, w których po kilku miesiącach użytkowania żywotność baterii znacznie zmalała

Jak wydłużyć żywotność baterii w laptopie?

Zamieszczone dnia Zamieszczone w Laptopy HP

Zapewne część osób miało w życiu sytuacje, w których po kilku miesiącach użytkowania żywotność baterii znacznie zmalała. Niestety w wielu przypadkach konieczne okazuje się kupienie nowego akumulatorka, co naraża nas na dodatkowe koszty. Okazuje się, że za pomocą kilku łatwych kroków jesteśmy w stanie w znacznym stopniu wydłużyć prawidłowe działanie baterii. Przedstawiamy Państwu kilka ciekawych sposobów i rozwiązań, które warto wziąć pod uwagę, jeśli zależy nam na maksymalnej oszczędności energii.

Sposoby na przedłużenie żywotności baterii

Zapewne część osób miało w życiu sytuacje, w których po kilku miesiącach użytkowania żywotność baterii znacznie zmalałaIstotną kwestią jest unikanie krótkich cykli ładowania. Co to oznacza w praktyce? Każdy akumulator posiada określoną ilość cykli ładowania. Jeśli liczba ta zostanie przekroczona, wówczas możliwe będzie magazynowanie coraz mniejszej ilości energii. Przykładowo w przypadku HP ZBook Studio G7 ze sklepu internetowego kuzniewski.pl mamy do czynienia z baterią, która jest w stanie wytrzymać nawet 960 minut, co wydaje się być nieprawdopodobne. Pamiętajmy o tym, że należy korzystać tylko z zasilacza, który posiada odpowiednie parametry. W przeciwnym wypadku może to prowadzić do poważniejszych uszkodzeń.

Ważna jest również kwestia całkowitego rozładowania, a mianowicie nie powinniśmy dopuszczać do takich sytuacji. W dzisiejszych czasach baterie litowo-jonowe oraz litowo-polimerowe cieszą się ogromną popularnością, niestety są w sposób szczególny wrażliwe na rozładowanie. Jeśli do całkowitego rozładowania będzie dochodziło regularnie, wówczas istnieje większe prawdopodobieństwo trwałych, nieodwracalnych uszkodzeń.

Nie można zapominać o optymalnej temperaturze pracy zarówno baterii, jak i całego urządzenia. Aby wartości były możliwie najbardziej korzystne, nie obędzie się bez sprawnego systemu chłodzenia. Alternatywnym rozwiązaniem, które cieszy się coraz większą popularnością, jest podstawka chłodząca.

zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com